Szkolenia groomerskie

Kurs Groomerski,kurs groomerski poznań,kurs groomerski z urzędu pracy,kurs strzyżenia psów
Kurs Groomerski,kurs groomerski poznań,kurs groomerski z urzędu pracy,kurs strzyżenia psów

Kurs groomerski – dwutygodniowy (100 h)

Kurs groomerski pielęgnacji psów i kotów, obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne z instruktorem. Od pierwszego dnia szkolenia pracujemy z żywym zwierzęciem pod okiem trenera. Jeśli kochasz zwierzęta, charakteryzujesz się dużą cierpliwością i umiejętnościami manualnymi to nasze szkolenie oparte w dużej mierze na praktyce, pogłębione intensywną pracą we własnym zakresie, pozwoli Ci stać się profesjonalnym i samodzielnym groomerem. Musisz jednak pamiętać o tym, że przez dwa tygodnie nie jesteś wstanie opanować wszystkich zagadnień groomingu i do pełnej perfekcji potrzebny jest czas oraz wytrwałość, zaangażowanie i praktyka. Czynny zawodowo groomer powinien nieustannie podnosić swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach doszkalających.

Kurs groomerski obejmuje:

Strzyżenie, czesanie i pielęgnacja sierści

Trymowanie

Korekta długości sierści

Kąpiele pielęgnacyjne

Pięlęgnacja okolic oczu i uszu

Usuwanie kołtunów

Przycinanie pazurów

Spotkania socjalizacyjne dla szczeniąt i psów lękowych

Modelowanie i stylizacja sierści

Odtłuszczanie sierści

Woskowanie i nabłyszczanie sierści

Przygotowania do wystaw

Kurs groomerski pielęgnacji psów i kotów, obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne z instruktorem. Od pierwszego dnia szkolenia pracujemy z żywym zwierzęciem pod okiem trenera. Jeśli kochasz zwierzęta, charakteryzujesz się dużą cierpliwością i umiejętnościami manualnymi to nasze szkolenie oparte w dużej mierze na praktyce, pogłębione intensywną pracą we własnym zakresie, pozwoli Ci stać się profesjonalnym i samodzielnym groomerem. Jednakże miej świadomość, że przez dwa tygodnie nie jesteś wstanie opanować wszystkich zagadnień groomingu i do pełnej perfekcji potrzebny jest czas oraz wytrwałość, zaangażowanie i praktyka.

Wszystko jest możliwe!

Program kursu groomerskiego

STYLIZACJA I ĆWICZENIA PRAKTYCZNE – PODSTAWY

 • przygotowanie psa do strzyżenia – rozczesywanie splątanego włosa, kąpiel, suszenie, przycinanie pazurków, czyszczenie uszu i oczu, higiena zębów.
 • skupiamy się na opanowaniu posługiwania się maszynką (techniki pod włos, z włosem – kiedy i jaką metodę wybrać), uczymy się wybierać odpowiednie ostrze, uczymy się używać nakładek dystansowych niezależnie od rasy psa.
 • nożyczki – opanowujemy prawidłowy chwyt, uczymy się jak ostrzyc spody łapy, uczymy wyznaczania dolnej linii oraz obrysu głowy najpopularniejszych ras (Shih-tzu, Maltańczyk, Pudel, York, Sznaucer, West, inne teriery) w podstawowych typach fryzur, które są możliwe do wykonania przez początkującego groomera.
 • pokazujemy jak urządzić salon, jakie narzędzia, kosmetyki i wyposażenie kupić, aby praca była lżejsza i przyspieszała czas pracy
 • podstawy trymowania ras szorstkowłosych, usuwanie martwego włosa metodą tradycyjną (ręcznie), furminatorami i trymerami hakowymi
 • wstęp do pielęgnacji kotów, wyczesywanie martwego włosa, strzyżenie higieniczne i całościowe w przypadku skołtunienia, kąpiel kota
TEORIA I PRAKTYKA DOTYCZĄCA NARZĘDZI I KOSMETYKÓW
 • Narzędzia (stoły, wanny, suszarki, maszynki, ostrza, nożyczki, szczotki, grzebienie, trymery i inne), sterylizacja narzędzi.
 • Kosmetyki – jakie i jak właściwie stosować.
 • Behawioryzm, czyli jak nie dać się pogryźć 🙂 Jak zapewnić bezpieczeństwo pracy oraz minimalizować stres zwierzęcia.
 • Pasożyty skóry u psa – rodzaje i choroby, które wywołują oraz profilaktyka i zwalczanie ektopasożytów.
 • Rozmowa z klientem – planowanie fryzury.
 • Organizacja pracy w salonie.
Po szkoleniu powinieneś wiedzieć:
 • posiadać podstawową wiedzę z zakresu strzyżenia najbardziej popularnych ras w Polsce (York, Shih-Tzu, Maltańczyk, West, Sznaucer)

 • znać sprzęt potrzebny groomerowi, dzięki czemu dokonasz dobrych wyborów przy kompletowaniu sprzętu do swojego salonu

 • wiedzieć jak dobrze zaplanować urządzenie swojego miejsca pracy, aby strzyżenie i pielęgnacja przebiegała łatwo i wygodnie, a klienci wychodzili zadowoleni

 • znać metody promocji salonu groomerskiego

  oraz wiele innych ważnych aspektów takiej działalności

Po każdym bloku tematycznym zaplanowano ćwiczenia sprawdzające umiejętności praktyczne i nabytą wiedzę teoretyczną. Wartość naszego kursu w pełni docenisz, gdy przyjdzie ci zmierzyć się z wymaganiami twojego pierwszego klienta.

Na zakończenie kursu absolwenci naszej placówki otrzymują Certyfikat i Dyplom poświadczający udział w szkoleniu „Dyplomowany Groomer” oraz Zaświadczenia wg wzoru MEN pozwalającego na pracę w miejscu o profilu strzyżenia psów i kotów lub otwarcie własnej działalności gospodarczej.

Posiadamy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr ew. 2.30/00385/2019 nadany przez Wojewódzki Urząd Pracy. Gwarantuje to zwrot kosztów kursu wszystkim osobom bezrobotnym zarejestrowanym w Urzędzie Pracy właściwym dla ich miejsca zamieszkania.

 

Cena kursu (nie zawiera kosztów noclegów i wyżywienia):

5 500,00 PLN

Wysokość zadatku 50% ceny kursu, pozostała kwota w trakcie kursu według indywidualnych uzgodnień.

W sprawie rezerwacji terminu kursu prosimy o kontakt:

Telefon: +48 793 797 921

 

Dane do przelewu:

Animalis Vita Matylda Miara

52 1090 2590 0000 0001 5231 6027

 

Ilość osób w grupie:

maksymalnie 2

 

Materiały do dyspozycji ucznia w trakcie zajęć praktycznych:

stół groomerski, komplet szczotek i grzebieni, maszynka z kompletem ostrzy, komplet nożyczek, kosmetyki do pielęgnacji

Materiały dydaktyczne

Ilość i jakość pomieszczeń w jakich odbywa się szkolenie:

salon strzyżenia i wykładania teorii wyposażone w 3 niezależne stanowiska pracy w pełni wyposażone w sprzęt groomerski, kącik dydaktyczny, pokój kąpielowy wyposażony w sprzęt do kąpieli zwierząt, oraz toaleta i pomieszczenie socjalne (kuchnia, przebieralnia).

Posiadamy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych o numerze 2.30/00197/2024

ZAPRASZAMY!

Skontaktuj się z nami

Telefon

+ 48 793 797 921

Adres

ul. Grunwaldzka 552, 62-064 Plewiska